PRZEWODNIK


Skorzystaj w pełni ze swojej najbliższej podróży lub znajdź inspiracje jak spędzić pobyt w Gdańsku.
Zobacz pełny przewodnik przygotowany specjalnie dla Ciebie.

null
Bazylika Mariacka
ul. Podkramarska 58, 80-834 Gdańsk
Największy na świecie kościół ceglany i efektowny symbol Gdańska. Pokonaj ponad 400 stopni, by zachwycić się rozległym widokiem na miasto. Na dole warto przyjrzeć się XV-wiecznemu zegarowi astronomicznemu.
Otwarte pon.-sob. 09:00–18:00, nd. 13:00–18:00.
null
Dwór Artusa
ul. Długi Targ 43-44, 80-831 Gdańsk
Ta królewska kamienica została nazwana na cześć Króla Artura. Średniowieczni kupcy gromadzili się tu, aby dyskutować nad dalszym rozwojem miasta. Dziś w Sali Wielkiej oglądać można dzieła sztuki renesansowej.
Otwarte pon.-czw. 09:00–13:00, pt.-sob. 10:00–18:00.
null
Żuraw nad Motławą
ul. Szeroka 67/68, Gdańsk
Zbudowano go w średniowieczu do podnoszenia towarów, a do 1860 roku służył także do stawiania masztów. Wąskie schody prowadzą do mechanizmu żurawia z kołem deptakowym, który mógł udźwignąć nawet 2 tony.
Otwarte w sezonie codziennie 10:00–16:00.
null
Fontanna Neptuna
ul. Długi Targ, Gdańsk
Legenda głosi, że słynny likier Goldwasser trysnął po raz pierwszy z tej fontanny, kiedy trójząb Neptuna zamienił szczęśliwe monety Gdańszczan w złote opiłki. Pod Neptunem wiją się dziwne morskie stwory, które po kilku łykach trunku ze złotem stają się jeszcze dziwniejsze.
null
Droga Królewska
ul. Długi Targ, Gdańsk
Ta dawna trasa królewskich pochodów jest wyjątkowo dobrze zachowana. Przejdź deptakiem od Złotej do Zielonej Bramy, której dawne komnaty królewskie zaadaptowano na muzeum historyczne. Promenadę wypełniają kawiarnie, do których warto wstąpić.
null
Stadion Energa Gdańsk
ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk
Przyłącz się do fanów Lechii Gdańsk i zarycz razem z Lwami Północy lub wybierz się na jeden z wielu organizowanych koncertów, na którym pojawią się światowi artyści. Centrum rozrywki Fun Arena oferuje rozmaite atrakcje: od skoków na bungee i jazdę gokartami po skate park.
null
Oliwskie zoo
ul. Karwieńska 3, 80-328 Gdańsk-Oliwa
Historia obecnie największego zoo w Polsce zaczyna się w roku 1954, kiedy założono tu schronisko dla zwierząt. Teraz w wolierach dokazują kondory andyjskie, a w błocie taplają się wesoło hipopotamy pigmejskie.
Otwarte w sezonie codziennie 10:00-15:00.
null
Europejskie Centrum Solidarności
ul. Pl. Solidarności, 80-863 Gdańsk
Muzeum mieści się tuż przy Stoczni Gdańsk. W 1980r strajkujący robotnicy stoczni założyli Solidarność, która stała się niezależnym związkiem zawodowym. Ekspozycja muzeum przedstawia upadek komunizmu
Otwarte w sezonie codziennie 10:00–20:00.
null
Park Oliwski
ul. Szeroka 67/68, Gdańsk
W połowie XVIII wieku opat Jacek Rybiński wybudował rokokowy pałac z pięknym ogrodem. Dziś w byłej rezydencji opata można podziwiać dzieła polskiej sztuki nowoczesnej autorstwa O.Boznańskiej i J.Pankiewicza.
Otwarte w sezonie codziennie 05:00–20:00.
null
Westerplatte
ul. Westerplatte, Gdańsk
W ten półwysep w roku 1939 wystrzelono pierwsze pociski II wojny światowej. Przez 7 dni 200 polskich żołnierzy odpierało atak niemieckich wojsk przewyższających ich liczebnością 20 razy. Dziś potężny Pomnik Obrońców Wybrzeża przypomina o tamtych bohaterach.

  null

  Zabytkowe stare miasto
  Starówka, Gdańsk
  W tej okolicy mieści się wiele sklepów z rękodziełem i straganów z najróżniejszymi drobiazgami i bursztynową biżuterią w przyzwoitej cenie. Wpadnij na kawę do jednej z uroczych kawiarni, których tu pełno.Następnie przyjrzyj się z bliska masywnej wieży kościoła Mariackiego.

   null

   NABRZEŻE MOTŁAWY
   Cała długość Gdańska
   W średniowieczu na brzegach Motławy gromadzili się kupcy, który przyjeżdżali z różnych stron. Obecnie przy nabrzeżu skupia się nocne życie Gdańska. Warto zjeść kolację w jednej z tradycyjnych tawern. Wspaniałe widoki na rzekę są zupełnie darmowe.